Ми знаємо, що стрес – то неприємно, шкідливо та виснажливо. Однак, згідно визначенням, стрес – то, перш за все, не про дію небажаного фактору на організм, а саме про його реакцію на цей фактор. Неймовірно цікавим є те, що в стресовій відповіді і людини, і рослин, і навіть бактерій залучені схожі механізми. Про такий різний стрес спілкувалися із кандидаткою біологічних наук, фізіологом рослин, Марією Радченко.

 Паління кальянів набуло значної популярності практично у всіх країнах світу. Тому актуальними є питання їх безпечності, впливу на здоров'я, довкілля, та якості повітря на наших вулицях. Сьогодні  міжнародна спільнота також розглядає кальяни як потенційну інфекційну загрозу, адже вони є відмінними резервуарами для збереження та передачі SARS-Cov-2. 

Привід для зустрічі чи легкий наркотик? Стимулятор для мозку чи насолода смакових рецепторів? З молоком чи без?

Що там за речовини в тій каві, що багато з нас не уявляють без неї свій ранок? Про хімію кави нам розповіли хімік Гліб Репіч та бариста Марія Король.

"Потрібно їсти часто і маленькими порціями”, чи давати собі можливість “відчути голод”, а потім “справжній смак їжі”? Із одного боку, вважається, що регулярні основні прийоми їжі та перекуси запобігають надмірним коливанням рівнів гормонів, які відповідають за відчуття голоду та насичення, забезпечуючи помірне споживання їжі із тривалим відчуттям ситості. Із іншого боку, захоплюючись перекусами, ми додаємо у свій раціон зайвих калорій, та "не даємо перепочинку” нашій травній системі. 

Вірус “із короною” – така асоціація виникла у дослідників, коли вони лише побачили вірусні часточки в мікроскоп. Саме ця морфологічна особливість вірусного капсиду дала назву цій групі вірусів, які були відкриті в шістдесятих і до недавна не привертали до себе особливої уваги суспільства.