Привід для зустрічі чи легкий наркотик? Стимулятор для мозку чи насолода смакових рецепторів? З молоком чи без?

Що там за речовини в тій каві, що багато з нас не уявляють без неї свій ранок? Про хімію кави нам розповіли хімік Гліб Репіч та бариста Марія Король.

"Потрібно їсти часто і маленькими порціями”, чи давати собі можливість “відчути голод”, а потім “справжній смак їжі”? Із одного боку, вважається, що регулярні основні прийоми їжі та перекуси запобігають надмірним коливанням рівнів гормонів, які відповідають за відчуття голоду та насичення, забезпечуючи помірне споживання їжі із тривалим відчуттям ситості. Із іншого боку, захоплюючись перекусами, ми додаємо у свій раціон зайвих калорій, та "не даємо перепочинку” нашій травній системі. 

Вірус “із короною” – така асоціація виникла у дослідників, коли вони лише побачили вірусні часточки в мікроскоп. Саме ця морфологічна особливість вірусного капсиду дала назву цій групі вірусів, які були відкриті в шістдесятих і до недавна не привертали до себе особливої уваги суспільства.

Мікробчики не лише живуть в смачних йогуртах і допомагають нам перетравлювати їжу. Існують ще й ті, хто, так би мовити, на темній стороні. Принаймні, інтерес до тих, інших у нас значно вищий, ніж до склянки з кефіром. Воно й не дивно, добрі речі часто залишаються непоміченими, а от злі – відразу наганяють хайп. 

Чи такі вони вже й злі – ті збудники інфекційних хвороб, і від чого стають такі люті? 

Робота в затишному офісі – ось про що могли мріяти попередні покоління, коли праця здебільшого була фізичною та важкою. Тепло, затишно, спокійно та під силу практично в будь-якому віці. Однак з часом прийшло розуміння, що на зміну одним проблемам просто прийшли інші. Хто б міг подумати років двісті тому, що в ситому і комфортному суспільстві популярним стане використання сходів при наявності ліфту і використання мобільних додатків, що нагадують про необхідність змінити положення тіла.