Для кожної п’ятої жінки та кожного десятого чоловіка слово мігрень – не порожній звук, а деякий вирок, що змушує підлаштовувати ритм свого життя під певні умовності та ритуали. 

Мігрень дуже многолика – голова може боліти так, може боліти сяк, причин і тригерів, що її викликають – тьма, а ліків, які усувають власне причини, поки немає. 

 

Питання прикусу стосується не лише естетики, а й важливих аспектів здоров`я – від головних болей до деформації опорно-рухового апарату! На прикус впливає багато факторів, серед яких також і наш раціон та звички. Про красу посмішки та не лише розмовляли із стоматологом-ортодонтом Ольгою Карабань.

Про те, що алкоголь шкідливий для нашого здоров’я і не існує його безпечних доз – сподіваємося, що ви вже знаєте. Як і про те, що він підвищує ймовірність виникнення серцево-судинних хвороб, ожиріння, проблем з головою та деяких видів онкозахворювань. А як же наша  мікробіота реагує на такий чинник? Чого від неї нам чекати – захисту чи ножа в спину?

 Тисячі небезпечних сполук із цигарковим димом проникають в легені. Частина з них сажею осідає на ніжному епітелії, який з усіх сил намагається того лиха позбутися, підвищуючи свою секреторну активність і продукуючи слиз. Як наслідок – курці постійно змушені його викашлювати та випльовувати. Інша частина, в тому числі, і нікотин, розноcиться кров’ю до всіх внутрішніх органів та тканин, у тому числі, і до шкіри. Ось так приблизно ми уявляємо довгий шлях вмісту цигарки до наших темних кругів під очима. Але рідко враховуємо, що левова частка вмісту тютюнового диму осідає на нашій шкірі відразу із димом. І це відбувається постійно, поки димить ваша чи чиясь поруч цигарка – не залежно від кількості затяжок.

 Довгий час вважалося, що ми народжуємося стерильні і вже під час народження наша шкіра контамінується мікроорганізмами, що живуть в родових шляхах матері. Однак останні дослідження говорять про те, що амніотична рідина та плацента  вже містять невелику кількість бактерій! Ці бактерії непатогенні і дуже різні – представники Firmicutes, Tenericutes, Proteobacteria, Bacteroidetes, Fusobacteria.