Наш зручний і ситий світ познайомився із проблемою зайвої ваги, відколи став таким зручним та ситим. А якщо Ви ще й перманентний автор “У мене схильність до зайвої ваги” - то майже приречені на одяг “для богатирів” і себезаспокоюючий світогляд “гарної людини має бути багато”. Або ж ні?

 

 

  Дослідники із Каліфорнії провели дуже цікавий, хоч на перший погляд і простий експеримент. Частина піддослідних мишей мала доступ до висококалорійної їжі цілодобово, а інша частина – лише в часовий проміжок 10 годин на добу. Кількість спожитої їжі в обох випадках була однаковою. Виявилося, що у тварин, які споживали їжу у довільний час, розвивалися метаболічні порушення, у той час, коли інші миші, які зʼїдали те ж саме, але протягом 10 годин, залишалися здоровими.

  Окрім того, частина мишей в досліді була генетично дефектною – з неактивними генами “біологічного годинника”, що означає їх схильність до ожиріння, діабету, жирових хвороб печінки та підвищеного рівня холестерину. 10-годинний проміжок споживання їжі у цьому випадку також сприяв уникненню розвитку таких хвороб.

 “Для багатьох із нас день починається із чашки кави рано-вранці і закінчується перекусом перед сном через 14-15 годин” - розповідає професор лабораторії Інституту Салка. “Але споживання денного раціону протягом 10 годин і утримання від їжі в інший час може істотно покращувати наше здоров’я, незалежно від нашого біологічного годинника та генетичних схильностей”.

 

Коментарі від нас:

  На перший погляд це лише рімейк “не їсти після шести”, однак це також і потенційна можливість потішити себе жирненьким-солоденьким о 9 вечора… якщо снідаєте о 11 ранку :)

  Також не забуваємо, що дані результати було отримано в дослідах на мишах. Ймовірність анологічного результату на людях неймовірно висока, але не стовідсоткова. Однак, що в нашому бентежному світі має стовідсоткову гарантію?.. :)