Натрапити на гарного лікаря – велике щастя. Тут важливим є і вибір клініки, і досвід лікаря, і те, на скільки цей лікар підходить саме Вам, бо від цього залежатиме ефективність вашої взаємодії. Стоматологічне лікування – особливий розділ медицини і стоматолог к.м.н. Олександр Циганок розповідає, чим варто керуватися у виборі власне свого лікаря-стоматолога.

Як ми шукаємо лікаря?

 Як правило, це відбувається за допомогою мережі інтернет, а частіше – за порадами знайомих. Ні в тому, ні в іншому немає нічого поганого, однак слід усвідомлювати підводні камені тих двох шляхів:

1 – інформація на сайті клініки може нести рекламний характер, інформація на форумах може також бути проплаченою рекламою чи антирекламою. У будь-якому випадку, не варто покладатися на ці джерела стовідсотково. На сайті клініки варто зважати на інформацію про сучасне обладнання, освіту та досвід лікарів та проходження ними різноманітних курсів підвищення кваліфікації. Якщо маєте звичку шукати відгуки на форумах чи в соціальних мережах, звертайте увагу на часовий проміжок, у який були залишені ці відгуки, а також на їх авторів. Окрім того, оцініть шаблонність текстів, можете також їх частинами "прогуглити" на аутентичність.

2 – хоч рекомендації знайомих є для нас часто найавторитетнішими у плані вибору лікаря чи клініки, слід пам’ятати, що такий спосіб може і навпаки зашкодити. Це може мати місце по банальній причині: «Всі люди різні». Той лікар, що сподобався вашій сусідці, може справити на вас протилежне враження. Це, наприклад, не значить, що не варто йти до лікаря, якого порадила подруга, з якою у вас різні політичні погляди, це всього лише значить, що варто пам’ятати про цей фактор і не покладатися повною мірою на чийсь досвід.

  Факторів впливу на тандем «лікар-пацієнт» безліч. Тому орієнтуватися доведеться  як на своє критичне осмислення ситуації, так і на ... упс,  свої відчуття. Бо від Вашої довіри лікарю справді великою мірою залежить ефект лікування. 

Якщо ситуація не вимагає терміновості, приготуйтесь до того, що, можливо, Вам доведеться відвідати кількох лікарів – поспілкуйтеся з ними на консультації, задайте питання, які Вас цікавлять, складіть орієнтовний кошторис лікування, якщо плануєте великий об’єм роботи.  

Тож як підвищити свої шанси обрати саме Вашого стоматолога? Наводимо чек-ліст, який, сподіваємося, Вам у цьому допоможе.

  • Задавайте питання, які Вас цікавлять. Навіть якщо Ваші уявлення про якісь речі не збігаються з думкою лікаря, необхідно дізнатися чому;
  • Задавайте питання про сучасні підходи та тенденції в його області – стоматологія розвивається особливо стрімко і якщо лікар орієнтується в сучасних напрямках, заснованих на доказовій медицині, то дуже ймовірно, що пломби триматимуться довше :)
  • Цінуйте лікаря, який охоче відповідає на Ваші запитання, та приділяє Вам свій час;
  • Гарний знак, якщо лікарю притаманна пацієнтоорієнтованість, тобто він бере до уваги Ваше самопочуття, розробляє та пропонує паралельні стратегії щодо лікування та обговорює це з пацієнтом, залишає за ним останнє слово;
  • Важливо, щоб висновки та рекомендації щодо Вашого здоров’я були повністю зрозумілими для Вас – завжди перепитуйте та уточнюйте – це Ваше здоров’я;
  • Дуже важливо, коли лікар не лише приділяє гідну увагу процесу лікуванню, а й наголошує на важливості профілактичних заходів, покликаних попереджати розвиток ускладнень та виникнення повторної ситуації”

А ми, про всяк випадок, нагадаємо, що візит до лікаря-стоматолога необхідно здійснювати хоча б раз на рік із профілактичною метою. Приємних Вам візитів та яскравих посмішок!