content ukr
12-13 грудня відбулася конференція “Застосування дієтичних добавок: КОЛИ, КОМУ ТА З ЯКОЮ МЕТОЮ”? У рамках неї прозвучала наша доповідь: “ПРОБІОТИКИ: розробка, міжнародні вимоги, механізми дії”.
Дякуємо Асоціації дієтологів України за організацію конференції та обговорення важливих питань, що стосуються споживання дієтичних добавок.
27-28 червня 2019 року відбувся тур на виробничі потужності компанії «Данон» в Україні в рамках соціального проекту «Три молочних продукти на день».
Захід мав на меті познайомити експертів в галузі безпечного харчування з виробництвом молочної продукції та показати всі етапи створення йогуртів та іншої молочної продукції за європейськими стандартам з українського молока. У рамках туру представники компанії «Данон» в Україні провели екскурсію на заводі в м. Херсон та відповіли на низку запитань, що стосуються якості та безпечності молочної продукції. У турі взяли участь представники Асоціації виробників молока, Центру експертиз «ТЕСТ», ГО «Споживча довіра», інформаційної платформи «Мікроб і Я», ГО «Здорове харчування для дітей», ютуб-каналу «Клятий раціоналіст».
До того, як потрапити до полиці магазинів молоко та молочні продукти проходять довгу процедуру контролю якості та безпечності: від догляду за коровою до кінцевого продукту. «Молочну кухню» експертам представили менеджер з виробництва Віталій Бурдюг, менеджер з дослідження та розробки продукту Ірина Сорока та супервайзер з якості Марія Круподер.
Про етапи виробництва розповів Віталий Бурдюг, менеджер з виробництва: «Контроль якості сировини і матеріалів починається з аудиту підприємств постачальників і ферм. Молоко, яке закупається нашими заводами, охолоджується протягом двох годин після доїння і зберігається при температурі 4±2°С в танках охолоджувачах. На завод молоко доставляється молоковозами, що підтримують його температуру на показнику не вище 6°С».
Марія Круподер, супервайзер з якості розповіла про етапи контролю сировини та продукції та показала відвідувачам лабораторію заводу: «Молоко проходить ретельний лабораторний контроль за такими параметрами якості, як чистота, кислотність молока, його бактеріальна забрудненість, щільність, вміст жирів і білків, антибіотики, соматичні клітини, додана вода. Готова продукція фасується в упаковку, яка пройшла попередню обробку».
Запакована продукція зберігається в камерах охолодження, при температурі 4±2°С, де підтримується чистота, провітрюваність і сухість. Так, продукти харчування повністю захищені від конденсату, пилу, бруду або інших забруднювачів. Ірина Сорока розповіла про те, як відбувається розробка нового продукту до того, як його побачить споживач. Як досліджують споживацькі потреби та ситуацію на ринку молочної продукції, щоб бути затребуватими.
Довідково: Проект «3 молочні продукти на день» надає об’єктивну інформацію щодо простого способу покращити якість свого життя через здорове харчування та розвіяти міфи про молочні продукти.
16-17 жовтня разом із експертами молочної галузі, захисту прав споживачів, здорового харчування та журналістами відвідали виробничі потужності компанії Lactalis у місті Павлоград та молочно-виробничий комплекс «Єкатеринославське».
Ретельний контроль сировини та продукції на всіх етапах, високий технологічний рівень виробництва та злагоджена робота колективів забезпечують безпечність і якість продукції, що виробляється, та ефективний економічний розвиток регіонів.
Дякуємо ініціативі "3 Молочні продукти на день", завдяки якій така зустріч стала можлива.