Котики супроводжують нас впродовж останніх близько 10 тис років. Вони допомагали нашим предкам боротися із гризунами і дуже ніжно муркали. Ось так муркаючи та ловлячи пацюків, коти розселилися по всьому світу. До слова, наші домашні котики є потомками котів вікінгів, яких вони колись сюди завезли. Наразі приблизно в кожній четвертій родини є коти. Цікавий факт із генетики котів: триколірними бувають лише кішки, а коти ні.

 Кефір – популярний, смачний та корисний продукт у нашому раціоні.  І візуально, а часом і на смак він в дечому, схожий із іншими кисломолочними напоями. Та з мікробіологічної точки зору кефір – без перебільшення справді унікальний продукт. Все тому, що у виробництві кефіру залучені до півсотні різновидів мікроорганізмів, у той час коли, наприклад, над створенням йогурту трудяться лише термофільний стрептокок та болгарська паличка.

 Ми знаємо, що стрес – то неприємно, шкідливо та виснажливо. Однак, згідно визначенням, стрес – то, перш за все, не про дію небажаного фактору на організм, а саме про його реакцію на цей фактор. Неймовірно цікавим є те, що в стресовій відповіді і людини, і рослин, і навіть бактерій залучені схожі механізми. Про такий різний стрес спілкувалися із кандидаткою біологічних наук, фізіологом рослин, Марією Радченко.

 Паління кальянів набуло значної популярності практично у всіх країнах світу. Тому актуальними є питання їх безпечності, впливу на здоров'я, довкілля, та якості повітря на наших вулицях. Сьогодні  міжнародна спільнота також розглядає кальяни як потенційну інфекційну загрозу, адже вони є відмінними резервуарами для збереження та передачі SARS-Cov-2. 

Привід для зустрічі чи легкий наркотик? Стимулятор для мозку чи насолода смакових рецепторів? З молоком чи без?

Що там за речовини в тій каві, що багато з нас не уявляють без неї свій ранок? Про хімію кави нам розповіли хімік Гліб Репіч та бариста Марія Король.